vote 04 09 24З 5 по 10 квітня 2024 року триває процес підписання петицій, розроблених учнівськими командами пілотних закладів освіти з різних куточків України. Вже понад 2500 учасників проголосували й підтримали колективні звернення учнівства до народних депутатів Верховної Ради України.

col merculovaЗавдяки підтримці Програми USAID «РАДА: наступне покоління» експертка Агенції розвитку освітньої політики Світлана Меркулова, координаторка проєктів у центральному регіоні взяла участь у третьому Саміті за демократію, який відбувся в Сеулі 18-20 березня, і презентувала досвід роботи шкільних осередків парламентської просвіти та мережі М18. 

dubnov3Розмова видалася напрочуд змістовною, а учасники ставили найрізноманітніші запитання, адже під час гри юні законотворці моделюватимуть роботу і цього комітету та напрацьовуватимуть ідеї для збереження здоров’я й добробуту українців.

Старшокласників цікавили, зокрема, реформа сімейної медицини, «ліжко-місце» та карта госпітальних округів, питання трансплантації органів, страхова й народна медицина, вакцинація населення, виклик швидкої допомоги.

photo 2024 03 01 15 35 34Відповідаючи на запитання Іван Крулько розказав про роботу комітету, роз’яснив особливості формування державного бюджету. Він деталізував, що комітет з питань бюджету займається саме видатками бюджету, а за дохідну частину відповідає комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

Для роботи народним депутатом України чи політиком, на думку парламентаря, обов'язково здобути профільну юридичну чи політологічну освіту і починати з азів - стажувань на найменших посадах і т.д. і т.п.

768Під час імітаційної гри учні вивчають роботу комітетів ВРУ та вчаться складати петиції й законопроєкти, які мають вирішити певні суспільні проблеми. Під час опитування учнівства, які напрямки діяльності парламенту будуть найважливішими для відновлення України, старшокласники визначили три - антикорупційна політика та економічний розвиток, освіта та інновації, проблеми здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Саме робота в цих комітетах лягає в основу імітації законотворчого процесу. Імітуючи діяльність комітетів ВРУ українська молодь може на практиці ознайомитися, як працює парламент та на практиці усвідомити його роль у формуванні державної політики. 

photo 2024 02 08 17 09 366 лютого 2024 р. відбулась зустріч мережі осередків громадянської парламентської просвіти на базі закладів освіти та старт Всеукраїнської імітаційної гри з моделювання діяльності Верховної ради України «М18: Ми – законотворці!».

У зустрічі взяли участь 240 учасників та учасниць, які представляли 43 пілотні заклади загальної середньої та позашкільної освіти з різних регіонів України, народні депутати, експерти та тренерки Агенції розвитку освітньої політики з парламентської просвіти.

Go to top