Впродовж квітня проактивні М18, ініціативні групи учнів та учениць 8-11 класів закладів освіти різних областей України, брали участь в імітації роботи уявних комітетів Верховної Ради України та працювали над розробленням законопроєктів, спрямованих на вирішення актуальних  для сьогодення і майбутнього України завдань.

Сьогодні найважливіший етап імітаційної гри “М18: Ми - законотворці!” з розроблення законопроєктів офіційно завершився! Йому передувала низка важливих активностей. Нагадаємо, як все було?!

  • Онлайн-опитування учнів та учениць 7-11 класів ЗЗСО України “Відновлюємо Україну разом!”. 
  • Уроки парламентаризму від Верховної Ради України. 
  • Семінар-тренінг “Навчання педагогів-координаторів Всеукраїнської імітаційної гри для учнів та учениць 8-11 класів “М18: Ми - законотворці!". 
  • Демократичні воркшопи: “Цінності. Політичні ідеології”, “Що таке політика?”, “Як ухвалюються закони?”,  “Як взаємодіяти із парламентом? Створюємо петицію”. 
  • Розроблення та підписання петицій М18. 

Новини гри за посиланням: https://m18.org.ua/m18-my-zakonotvortsi/novyny-hry.html 

Наразі маємо 39 законопроєктів з важливих для ефективного й якнайшвидшого відновлення України питань державної політики, розроблених на основі петицій М18, які отримали найбільшу підтримку учнівської молоді і пройшли поріг у 250 підписів: 

  • Комітет з питань антикорупційної політики, бюджету та економічного розвитку - 13 законопроєктів!
  • Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування  - 13 законопроєктів!
  • Комітет з питань освіти, науки та інновацій - 13 законопроєктів!

Вам цікаво, про що ці законопроєкти?! Тож нумо ознайомлюватися!

Перелік розроблених законопроєктів 

Законопроєкти комітету з питань антикорупційної політики, бюджету та економічного розвитку

ПЕРЕЙТИ


Законопроєкти комітету 
з питань здоров’я, медичної допомоги та медичного страхування

ПЕРЕЙТИ


Законопроєкти комітету 
з питань освіти, науки та інновацій

ПЕРЕЙТИ


І вже скоро, 10 травня в онлайн форматі відбудеться Молодіжний форум демократії, участь у  якому братимуть учнівські команди, координатори/ки, парламентарі/ки та експерти/ки з громадянської парламентської просвіти. Під час форуму учнівські команди матимуть можливість отримати зворотний зв’язок від парламентарів/рок щодо напрацьованих законопроєктів, поділитися своїми враженнями від гри та навчальними досягненнями, і, звичайно ж, відсвяткувати спільний успіх, адже граємо у гру «М18: Ми - законотворці!» та навчаємося бути проактивними громадянами і громадянками!

Разом ми можемо більше!

Вчимося бути громадянами!

 

Підписання петицій проводиться в межах імітаційної гри з громадянської парламентської просвіти  «М18: Ми - законотворці!» в рамках Програми USAID «Рада: наступне покоління», п’ятирічної ініціативи (2021–2026), що впроваджується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання  «Агенція розвитку освітньої політики».
m18 4 logos

Go to top